TECHNOLOGIE ES RUBBER

Extruze

Extrudované profily a hadice se vyrábějí pomocí extruzní hubice s požadovaným průřezem profilu. Různé typy extruzních hlav nám umožňují nabízet rozsáhlý sortiment profilů ve stovkách tvarů přesně podle požadavků zákazníka.

Naše extruzní výrobní linky:

 • maximální hmotnost – 15 kg/m
 • maximální šířka profilu – 450 mm
 • možnost koextruze
 • kontinuální kontrola kvality přímo na lince za pomoci speciálního zařízení

Vstřikování

Naše obrovské portfolio výrobků z forem vyniká rozměrovou přesností a dokonalou soudržností. Rychlejší vulkanizační cykly nám umožňují vyrábět širokou škálu na míru vyvinutých těsnění se sníženým množstvím odpadu.

Lisování

Řízením poměru hmotnosti a rozměrů homogenní směsi jsme schopni kombinovat pryž s kovem nebo plastem a vyztuženými textilními materiály, a to v různých velikostech a tvarech.

Vulkanizační metody

Naše technologie kontinuální vulkanizace:

 • UHF – Výroba na UHF lince probíhá za pomocí mikrovlnných jednotek a horkovzdušných kanálů zajišťujících rychlé zvulkanizování profilu během výrobního procesu (horkovzdušný kanál se používá například při extruzi profilu s kovovou výztuhou)
 • LCM – Vulkanizace v solné lázni se využívá zejména pro profily se specifickým průřezem a pro koextruzi různých materiálů a také pro vulkanizaci peroxidových směsí
 • Parní autokláv se využívá především pro specifické tvary těsnění a malé výrobní dávky

Míchání a výroba směsí

Náš cíl: Vyrobit dokonale homogenní směs

Náš proces míchání a výroby probíhá následovně:

 1. Návrh směsi („receptury“) podle požadavků, příslušných norem a způsobů použití výrobku
 2. Návrh a vývoj procesu míchání za pomoci vysokorychlostní míchačky Banbury a kalandru pro dosažení požadované homogenizace směsi
 3. Testování vlastností podle požadavků na materiál, výrobek a dle relevantních norem

Vysekávání

Tento výrobní proces se týká dílů vyztužených textilem. Pomocí speciálního lisu tvarujeme textilii tak, aby odpovídala našim tvarovým membránám.

Vulkanizované spoje (vulkanizace „face-to-face“)

Extrudovaný profil a požadované těsnění jsou spojeny za pomocí vulkanizace v lise tak, aby byla zajištěna špičková pevnost a výroba ve velkých sériích. Tato technologie se využívá při vulkanizování různých materiálů (EPDM, SBR, NBR, neoprenu atd).

Mikroporezní pryž

Naše profily z mikroporezní pryže (v různých tvarech a velikostech) jsou vyráběny za pomocí extruzních hubic na linkách UHF, LCM (solná lázeň) a Krupp (horkovzdušný tunel). Vyrábíme mono, duplex nebo triplex profily o hustotách od 0.4 g/cc to 0.8 g/cc.

Flokování

Floky (krátká vlákna nylonu/rayonu) se nanáší přímo na profil, na který je aplikováno lepidlo. Tato technologie zajišťuje dvojí funkci profilu: utěsnění a snadný pohyb.

Aplikace oboustranně lepicí pásky

Máme k dispozici technologii pro nanášení oboustranně lepící pásky na jakýkoli profil nebo lisovaný díl. Tato technologie lze použít pro různé délky, tvary a materiály záleží však na požadavcích pro montáž.

Kovové výztuže

Tato technologie koextruze kombinuje kov s pryží . Pryž dodá výrobku pružnost; kov stabilitu.

 • Kovová výztuž se vyrábí jako prosekávaný pásek
 • Max. šířka profilu 400 mm